shutterstock_168422549Sevgili İşverenler,

Biliyoruz ki çalışanlarınızın iş ve yaşam dengesini sağlama konusunda çok hassassınız ve bu konuda hiçbir eğitimden kaçınmıyorsunuz.
Spor da yapsınlar, gezsinler, eğlensinler, ailelerine de vakit ayırsınlar istiyorsunuz. Neden? Çünkü hepsi sağlıklı birer birey olsun istiyorsunuz; hem beden, hem zihin hem de ruhen. Aksi takdirde çalışanların verimleri de beklenen şekilde olmayacaktır. Mutsuz bir çalışan çevresini de negatif etkileyecektir. Peki sizce sağlığın en önemli etkenlerinden biri nedir? Elbette ki beslenme.
Yediklerimiz fiziksel gücümüzü, zihinsel gücümüzü ve hatta ruhsal gücümüzü etkiler. Ancak modern yaşantımızdaki koşuşturmalar, bize aynı zamanda bazı sağlıksız koşullar da yaratmıştır. Bunlara örnek olarak zamansızlık sebebi ile hayatımıza giren fast-food yemekleri, hazır gıdaları, fiziksel aktivite eksiklerini örnek verebiliriz. Aynı zamanda gıdalara karşı olan arz talep dengesinin bozulması ile gıda firmalarının üretimi artırmak, dayanıklılık sürelerini artırmak amaçlı besinler üzerinde yaptıkları değişiklikleri de ekleyebiliriz.
Özellikle annelerin de iş hayatında çok aktif olduğu bu dönemde ev yemeklerine ayrılan zaman oldukça azalmıştır.
Bu konuda bir değişiklik yapılması gibi bir arzumuz yok, ancak değişen yaşam koşullarına adapte olurken sağlıktan vazgeçmek zorunda değiliz.
Unutmayın ki çalışanlarınızın çoğu aynı zamanda birer anne ve babadır.

Çalışanlarınızı hem bir birey hem de birer ebeveyn olarak sağlıklı seçimler yapabilmeleri konusunda eğitmek amaçlı sizlere Besin Dedektifleri™ programımızı öneririz.
Bu program ister sadece çalışanlarınıza, ister onların çocuklarına isterseniz de bir aile programı olarak birlikte uygulanabilir.

Bu program çalışanlarınıza ve ailelerine sağlıklı beslenme seçimleri yapabilmeleri için 5 ipucu ve bunları nasıl kullanacaklarını öğretecektir.

Bu program sayesinde çalışanlarınız ve aileleri Besin Dedektifleri™ yeteneklerini geliştirecekler. Ve bize inanın ki çok da keyif alacaklar. Size ve çalışanlarııza şimdiden bir ömür boyu sürecek sağlıklı beslenme alışkanlığı dileriz.